Rentgo

Fiat Grubu 2015 Planını Açıkladı


Fiat grubunun artık bir gelenek haline gelen yıllık plan sunumları,12 saatlik bir "eğlenceye" dönüştü.

Grubun sahip olduğu Alfa Romeo, Chrysler, Fiat, Ferrari, Jeep, Maserati markalarının 5 yıllık yol planlarının açıklandığı sunum, katılımcılara ücretsiz tablet bilgisayar dağıtılması ve sahip olunan markalar üzerindeki yeni projelerle otomotiv gündeminin ilk sıralarında yer aldı. 

Fiat Grubu 2015 Planını Açıkladı

 

Alfa Romeo markasının yaklaşık 9 yıldan beridir söz verilen yeni sedan, yeni SUV gibi modellerinin üretilememiş olması can sıkmaya başlarken, sunumun Alfa Romeo` ya ayrılan bölümündeki açıklamalarda duruma netlik kazandırdı.

Pistlerdeki başarılarını satış rakamlarına yansıtamadıklarını kabul eden grup, 2015 ve 2016 yıllarına daha güçlü hazırlandığını belirtti.

Fiat Grubu 2015 Planını Açıkladı

Fiat grubu direktörü Alfa Romeo modelinin teknik ve tasarım açısından İtalyan idolünden uzaklaşılmasından dolayı, Alman rakipler tarafından ezildiği açıkça ifade etti. Yeni stratejilerini 200 mühendis içeren bir takımın çalışmaları ile yöneteceklerini belirten CEO, bu takımın ferrari yetkilileri tarafından yönetileceğini belirtti. Sürücüyü merkeze alacak model sunmayı hedefleyen Alfa Romeo, ilk hedef olarak 2015` in son döneminde sedan modelini tanıtacak.

 

Geçmiş sunumlarda Giulia adlı bir sedan üretileceği haberini veren grup yöneticisi 2016-2018 aralığında ise kompakt hatchback-sedan, orta ve büyük boy 2 sedan, 2 SUV ve 3 spor modelden oluşan bir ürün trendi oluşacağını söyledi.

 

 

Fiat Grubu 2015 Planını Açıkladı

 

 

Markanın hatalarını kabullenmesinin markanın yeniden gelişmesini kolaylaştıracağını belirten CEO üretimlerini ikiye ayıracaklarını, bunlardan birinin mantıksal seçimleri içeren fonksiyon odaklı bir model grubu, diğerinin ise duygusal seçimleri içeren tarz odaklı bir model grubu oluşturacaklarını söyledi.

 

 

 

Fiat Grubu 2015 Planını Açıkladı

 

Ferrari hakkında fazla bilginin verilmediği sunumda, her sene yeni bir model ile piyasaya çıkacakları hakkında bir ipucu verildi. Sunumun sonunda büyük harflerle yazılan " FERRARİ SATILIK DEĞİLDİR" cümlesi ile diğer otomobil gruplarına gereken mesaj iletilmiş oldu.

 
Top