Rentgo

Arabayla Ege Turu Destinasyonları


Arabayla Ege Turu Destinasyonları

 

Ege, tarihi yerleşkeleri, Akdeniz’e kadar boylu boyunca uzanan altın kumsalları ve doğal güzellikleriyle Türkiye’de yol gezisi denince akla ilk gelen yerlerden birisidir. Uzun yol kimi zaman yorucu olsa da arabayla Ege kıyılarında seyir ederken bir camınızdan yeşilin diğer camınızdan mavinin kokusunu içinize çekmek yorgunluğunuzu bir çırpıda giderecektir. Ege’de gezilecek yerler dendiği zaman, doğal olarak liste kabarıyor. Gezilecek görülecek o kadar yerin arasından her zevke ve beklentiye uygun destinasyonları sizler için daralttık, Ege turu tavsiyelerimizi sizlerin beğenisine sunduk. Müzik listenizi ayarlayın, kemerlerinizi bağlayın Ege’nin büyüleyici güzellikleri arasında tatlı bir yolculuğa çıkıyoruz.

 

Cunda

Ege turuna çıkılacaksa Cunda’ya uğramadan geçmek büyük bir hata olur. Ayvalık’a Türkiye’nin İlk Boğaz Köprüsü’yle bağlı olan bu küçük ada eski bir Rum yerleşkesidir. Güneşin batışının en güzel izlendiği yerlerden de birisidir. Sahil boyunca uzanan lokantaları ise Ege mutfağının en nadide örneklerini damak zevkinize sunuyor. Deniz kıyısı boyunca uzanan yolları da arabayla Ege kıyılarını gezme hazzını tam olarak karşılıyor.

 

Şirince

Şirince de tıpkı Cunda gibi eski bir Rum köyü. Adındaki mütevaziliğe bakmayın; Şirince şirinliğin tahtaya betona bürünüp köy olmuş halidir. Mayaların kıyametin bu köye uğramayacağını düşünmesine şaşırmamalı gerçekten. Şirince aynı zamanda şarabıyla ünlü bir yer. Eğer şarap gurmesiyseniz Ege turunuzu şarap tadım zamanına denk getirmenizde fayda var.

 

Adatepe

Edremit Körfezi’nde, yeşilliklerin arasında küçücük bir Ege kasabası. Bölgedeki taş işçiliğinden dolayı evlerin tamamı taş binalardan oluşuyor. Kaz Dağlarının eteğinde bulunmasından dolayı havası inanılmaz derecede temiz. Aynı zaman köye tepeden bakan, antik çağlardan kalma Zeus Altarı bulunmakta.

 

Pamukkale

Ünü Ege sınırlarında kalmamış dünyaya yayılmış natürel güzelliğimiz Pamukkale Travertenleri Ege’de gezilecek yerler listesine eklemeden tam bir liste yaptık diyemeyiz. Bölgedeki yeraltı kaynaklarının getirdiği güzellikler travertenlerle sınırlı değil. Bölge kaplıcaları, şifalı sularıyla da ünlü bir yer. Pamukkale, doğal güzelliklerinin yanı sıra Hierapolis antik kentiyle kültür gezisi yapmak isteyenlerin de ihtiyacını karşılıyor.

 

Akyaka
Gökova Körfezi’nin doğu ucunda yer alan Akyaka doğal güzellikleriyle Ege sahil turu yapmak isteyenlerin keyifle konaklayacağı bir durak. Şehrin göbeğinden geçen buz gibi Azmak Nehri üzerinde teknelerle gezintiye çıkmadan dönmeyin. Ayrıca Azmak Nehri boyunca yer alan lokantalarda yemeğinize eşlik eden ördekler de neşenize neşe katıyor.

 

 

Top