Rentgo
  • Admin
  • 16-11-2014
Türkiye`nin yıllardır hayalini kurduğu,çeşitli denemelere girişilse de bir türlü trafikte yerini alamayan yerli otomobil 2020`den önce yollarda olacakBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobil çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Tasarımını kendimizin yaptığı, patenti, lisansı ve markası Türkiye`ye ait olan yerli marka bir aracın 2020 yılından önce yollarımızda olmasını hedefliyoruz" dedi.
 
Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkacak?
 
2015 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısındaki sunumunda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri I
  • Admin
  • 22-11-2014
Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından 2014 yılının Ocak-Ekim dönemine ait marka bazında araç satış rakamları açıklandı.
 
Türkiye`de otomotiv sektörü; doların aşırı yükselişi, ÖTV oranlarındaki artış, BDDK`nın kredi sınırlamaları gibi olumsuzluklar sebebiyle 2014 yılına şok zamlarla girmişti. 
 
En Çok Satan Arabalar - 2014
 
Otomobil markalarında gerçekleşen bu fiyat artışları piyasaları da olumsuz etkiledi ve araç satış rakamları 2013 yılının aynı dönemine oranla %16 azaldı.
 
Otomotiv Distribütörleri Derneği rakam
  • Admin
  • 11-11-2014
Türkiye`de otomotiv sektörünün 2014 yılının ilk 10 ayındaki 18 milyar 643 milyon dolarlık ihracatının %85,36`sını Marmara Bölgesi`nde yer alan dört il sağladı. Otomotivin kalbi olarak nitelenen Bursa, %33,62`lik payla toplam araba ihracatının üçte birinden fazlasını tek başına gerçekleştirdi. İstanbul yüzde 22,40`lık payla ikinci sırada yer alırken, Kocaeli yüzde 19,27 ile üçüncü, Sakarya ise yüzde 10,07 ile dördüncü sıralarda yer aldı.
 
Otomotiv İhracatının Lider 4 Şehri!
 
Türkiye İhracatçılar Meclisi kayıtlarından derlenen bilgilere göre, otomotiv sektörü geçen senenin ocak-ilk 10 aylık döneminde 17 milyar 4
  • Admin
  • 11-11-2014
- Otomobilin motorundan şanzımanına, kaportadan döşemesine kadar dikkatle inceleyin. Mümkünse araba satın alacağanız yere bir otomobil tamircisi ile gidin.
 
- Otomobilin çalıntı olup olmadığını anlamak için motor ve şase numaralarını, ruhsattaki motor ve şase numaraları ile karşılaştırın. Çalıntı otomobil almış iseniz ödediğiniz paradan olacağınız gibi, otomobili çalmadığınızı ispatlamak için de uğraşmanız gerekecek.
 
2 El Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!
 
- Otomobil ile mutlaka test sürüşüne çıkın. Tanıdığınız bir tamirci veya kaportacıyı yanınızda götü
  • Admin
  • 06-11-2014
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yapılacak yeni düzenleme ile kamuda kullanılmak üzere kiralanan araçlarda tasarruf unsurlarının ön planda tutulacağını söyledi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kamudaki araç kiralama sistemini yeniden gözden geçirildiğini ve tasarruf odaklı araç kiralamaya devam edileceğini belirtti.
 
Kamu Araç Kiralama Sistemini Değiştiriyor!
 
 
Kamuda son 4 yıldaki araç kiralama maliyetlerindeki %100`lük artış gösterdiğine ilgi çeken Şimşek yapılacak düzenleme ile araçların kira bedellerine şoför ücretlerine üst sınır getirileceğine ve kiralamaların bundan sonra yakı
Sayfa: 9 / 23
Top