Rentgo
  • Admin
  • 30-11-2014
2014 yılının son dönemlerini yaşadığımız şu dönemlerde, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte başlayan yağışlar sürücüler için risk oluşturuyor.
 
Yağışlı Havalarda Araba Kullanmak
 
Yağışlı havalarda kaza riski, yağışsız havaya göre %25 daha fazla. Yağmurlu havada fren mesafesi normal havalara göre %30`u kadar daha fazla iken, karlı havada ise bu oran normal havalara göre 8 kata kadar çıkabilmektedir. Bu yüzden yağışlı havalarda aracınızı kullanırken yapılacak bir hata kaza riskini daha da artırıyor. Yağışlı havalarda sürücülerin yapması gerekenleri sizler i&c
  • Admin
  • 29-11-2014
Konum ve navigasyon sistemleri üreticisi  TomTom, İstanbul trafiğinin ilginç istatistiklerini ortaya çıkarttı!
 
İstanbul ve Dünya`da Trafik Durumu
 
Yapılan  araştırmaya göre en çok göze çarpan veriler, İstanbul`un en büyük sorunlarında olan trafik sıkışıklığına ait. Trafik sıkışıklığı ile ilgili ilginç veriler ise şu şekilde;
 
Trafik sıkışıklığı İstanbul genelinde: %57
Sabah saatlerinde trafik sıkışıklığı: %81
Akşam saatlerinde trafik sıkışıklığı: %127
  • Admin
  • 28-11-2014
Toyota`nın FCV konsepti olarak görücüye çıkardığı hidrojen yakıt hücreli otomobilinin ismi Japonca "gelecek" anlamına gelen "Mirai" oldu. 
 
Toyota yaptığı açıklamaya göre, Aralık ayının ortasında Japonya`da pazara sunulacak olan Mirai, 2015`in Eylül ayından itibaren başta İngiltere olmak üzere Almanya ve Danimarka`da satılmaya başlanacak.
 
 
İşte Dünya`nın Suyla Çalışan İlk Otomobili!
 
Toyata Japonya`da üretileceği Mirai modelini 2017 yılında itibaren Avrupa`da seçilen diğer ülkelerde de satışa sunacak. 
  • Admin
  • 23-11-2014
Döviz kurlarındaki artış ve yılbaşından itibaren uygulanmaya konan Maliye Bakanlığı tarafından yeniden revize edilen ÖTV oranları otomobil satışlarını oldukça olumsuz etkiledi!
 
Bu sebeple tüketiciler daha uygun fiyatlı araç almayı talep ederken, firmalar da azalan araç satışlarını artırmak için uygun fiyatlarla araba satışı gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Özellikle son dönemde kampanya üstüne kampanya yapmaktalar.
 
 
40.000 liranın altındaki otomobillere olan talep gün geçtik&c
  • Admin
  • 19-11-2014
Türk otomotiv sektörü altın çağını yaşamaya devam ediyor. Son 6 yıl içerisinde 4.5 milyar dolarlık yatırım yapıldı. Yeni projelerle birlikte yatırım tutarının 7 milyar doları geçerek rekor düzeye ulaşması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta Tofaş`ın açıkladığı büyük yatırım planıyla birlikte bu rakam 2016 yılında 5.5 milyar doları aşacak. Bu yatırım tutarına yan sanayi yatırımları, Toyota`nın 186 milyon dolar yatırımla Türkiye`de üretime geçeceği mini SUV modeli, Oyak Renault`nun 2015`te yenileyeceği Fluence, Hyundai firmasının üzerinde çalıştığı mini SUV model yatırımlarının dahil olmadığını hatırlatalım. 
 
Otomotiv Sektörüne 7 Milyar Dolarlık Yatırım!
 
Sayfa: 8 / 23
Top