Rentgo
  • Admin
  • 26-12-2014
15 ülkede yaşayan kadın gazeteci ve yazarların katılımlarıyla gerçekleşen 2014 Yılı Dünya Kadın Arabaları ödülleri açıklandı. 2014 yılının en iyi aracının belirlendiği araştırmada jüri üyeleri otomobilleri stil,iç ve dış görünüm, tasarım, fonksiyon, araç sürüş kalitesi, bagaj alanı, konfor ve finansal değer konularını kapsayan birçok dalda oy kullandılar.
 
Oylama sonucunda en lüks araba ödülünü kendi kategorisinde ve diğer kategorilerde en yüksek puanları alan Mercedes-Benz S-Class aldı.
 
 Bayanlara Göre Yılın En İyi Arabaları Açıklandı!
  • Admin
  • 22-12-2014
Yapılan araştırma, sürücülerin araç güvenlik sistemleri hakkında fikir sahibi olsalar da araç güvenliği ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadıklarını gösterdi. Bosch Türkiye tarafından gerçekleştirilen ve araç kullanım alışkanlıklarının gözler önüne serildiği araştırmada sürücüler araç kullanım tarzlarını, %61`lik oranla ekonomik, 65`lik oranla sakin, 51`lik oranla yavaş ve 70`lik oranla temkinli olarak ifade etti.
Araç Güvenliği Araştırması - Bosch Türkiye
 
Araştırmaya göre stresin en büyük sebebi Trafik!
Bosch T&uum
  • Admin
  • 16-12-2014
Morgan Stanley petrolün 40 doların altına ineceği tahmininde bulundu. Tahminin gerçekleşmesi durumunda akaryakıt fiyatlarında ciddi düşüşler yaşanacak. Merkezi ABD`de bulunan yatırım bankası Morgan Stanley, petrol fiyatlarındaki düşüşün 2015 yılında da devam edeceği ve varil fiyatının 40 dolara kadar gerileyebileceği tahmininde bulundu.
 
Petrol Fiyatları 40 Dolara İner Mi?
 
Morgan Stanley`nin hazırlamış olduğu raporda, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) üretim miktarı üzerinde müdahalesi olmaz ise piyasalardaki risklerin dengesizleşeceğini belirtilirke
  • Admin
  • 09-12-2014
Türkiye`deki sigorta şirketlerinin verilerine göre 2014 yılının ilk 10 aylık döneminde otomobiliyle kaza yapan kaskolu araç sahiplerine ödenen tazminat tutarı 2.5 milyar liraya ulaştı.
 
2,4 milyar liralık kaza yaptık!
 
Türkiye Sigorta Reasürans Birliği (TSRB) verilerine göre, 2013 yılının 10 aylık döneminde 1 milyon 516 bin adet olan hasar rakamı, bu yılın aynı döneminde %9,5 azalış göstererek 1 milyon 372 bin 406 adet olarak gerçekleşti.
 
Yaşanan söz konusu hasarlar için sigorta şirketlerince araç sahiplerine ödenen tazminat tutarı ise geçtiğimiz yıla oranla %4,5`lik artış ile
  • Admin
  • 07-12-2014
Yaz ve ardından sonbahar mevsiminin sona ermesi ile yeni yılın yaklaşması otomotiv pazarındaki hareketliliği daha da arttırdı. Rekabetin yoğun olduğu otomotiv sektöründe kur ve faizlerdeki yükseliş ikinci el araçlara talebi artırırken, firmaların 0 model araçlarda fiyat artışına gitmemesi de sıfır otomobillerdeki satışlara katkı sağladı.
 
 
Otomobil Satışları Artmaya Devam Ediyor!
 
Yılın 3. çeyreğini canlı geçiren otomotiv sektöründeki satışlar Türkiye`nin en büyük ilan sitesi ilanlarına da yansıdı. 2014 yılının üçüncü
Sayfa: 7 / 23
Top