Rentgo
  • Blog
  • 28-11-2015

Tarihler boyunca birçok medeniyete, birçok ülkeye başkentlik yapmış, dünyanın tarih, kültür ve sanat açısından en zengin şehirlerinin başında gelen İstanbul, surları, camileri, sarayları, müzeleriyle adeta yaşayan bir tarihtir. Tarihi önemiyle dünyanın gözbebeği olan İstanbul Asya ve Avrupa kıtasını birleştiren bir şehir olmasıyla da dünyada tektir. Her köşesi tarih kokan İstanbul’da gezmeniz gereken yerleri sizler için sıraladık. 

1-) Topkapı Sarayı

Fatih Sultan Mehmet tarafından 1478 yılında yaptırılan Topkapı Sarayı, uzun bir süre Osmanlı Devleti’ne ev sahipliği yapmıştır. Saray, Sarayburnu’ndan İstanbul’un neredeyse tümüne hakim bir konumdadır. Osm

  • Blog
  • 25-11-2015

 

Ege bölgesinin küçük ve şirin köylerini içine alan, sizleri samimi insanlarla tanıştırmak için muhteşem bir gezi programı planladık.

1.Gün

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaştınız. Havalimanı ofisimizden kiralayacağınız araba ile İzmir Merkez’e gelin. Meşhur İzmir Saat Kulesi önünde resim çekilerek facebook da kendinizi etiketlediniz. Sonrasında Kemeraltı Çarşısı‘nda bir tur attıktan sonra Konak’da  denize karşı kahvaltı yapın ve çayınızı yudumlayın.

İzmir’in güzel havasını tatdıktan sonra Birgi‘ye ulaşmak

  • Blog
  • 24-11-2015

 

 

Otomotiv Distribütörleri Derneği 2015 yılı Ekim ayında en çok satan otomobil markalarını açıkladı. Liderliği geçen aylarda olduğu gibi Volkswagen sürdürmeye devam etti. 2014 yılında Türkiye’nin en çok satan otomobili ünvanını elinde bulunduran marka, 10 aylık dönemdeki satış rakamları ile 2015 yılında da pazar liderliğini kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor. Fakat marka son aylarda ABD’ de ortaya çıkan Volkswagen emisyon skandalı ile çalkalanıyor. Hava kirliliği testlerinde yapılan aldatmacanın gün yüzüne çıkması ile şirketin hisselerini yüzde 17 oranında eridi ve Volkswagen CEO’su  görevinden alındı. ABD’ de dizel araçların satışı durduruldu. Böyle zorlu bir süreçten geçen markanı

  • Blog
  • 23-11-2015

 

 

İstanbul’da yapımı devam eden 3. Boğaz Köprüsü Asya ve Avrupa kıtasını üçüncü kez birbirine bağlayacak. Yapımına hızla devam edilen 3.Köprü’nün inşasına 2013 yılında başlanmıştı. 3 milyar dolar maliyete sahip köprüye adına Yavuz Sultan Selim Köprüsü adı verilmesi planlanıyor. Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin bağlantı kolu olan köprünün yapımı biten kulelerine, kablo döşenmeye başlandı. Işıklandırılması yapılan köprüde tabliye döşemesine devam ediliyor. 8 şerit karayolu, 2 şerit tren yoluna sahip olacak köprü, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı yapımı devam eden 3. Havalimanı’na köprü üzerinde yer alan tren yoluyla birbi

  • Blog
  • 19-11-2015

 

Batısından doğusuna eşsiz doğal güzelliğe sahip Karadeniz turlarına katılımlar her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu gezilere katılmak için ülkemizin her bölgesinden Trabzon Havalimanı’na gelen tatilcilere son dönemde arap turistlerinde eklenmesiyle bölgeye olan rağbet artmaya devam ediyor.

 

Trabzon Havalimanı’na gelen tatilciler araba kiralayarak bölgenin eşsiz güzelliklerini gezerken, yöresel yemekleri tatmayı da atlamıyorlar. Doğu Karadeniz turu yapan arkadaşlarınızdan olumlu yorumlar almış ve böyle bir tur yapmak istiyor olabilirsiniz. Neden Karadeniz turu yapmanız gerektiğini sizler için sıraladık.

 

 

 

1- Yeşilin tüm tonla

Sayfa: 5 / 22
Top