Rentgo
  • Admin
  • 04-01-2016

İzmir’in ünlü işadamları Murat Özgörkey ve Selim Özgörkey kardeşler tarafından hayat tarzı haline gelen klasik otomobil tutkusu ile topladıkları 130 klasik otomobili , "Key Museum" adıyla sergilemeye karar verdiler. İzmir’in Torbalı ilçesinde 7 bin metrekarelik kapalı alan sahip müzede, 130 otomobil, 40 motosiklet ve 3 bin maket araba sergileniyor.

Özgorkey kardeşler çocukluklarından beri araba tutkunu olduklarını ve Batman’in otomobili olan Batmobil’in en sevdikleri oyuncak olduğunu söyleyerek, "Müzenin oluşumunun ilk temelleri o günlerde atıldı. Ama şimdi o Batmobil’in büyüğünü burada sergiliyoruz.

  • Admin
  • 02-01-2016

 

Kışın gelişiyle havalar artık buz gibi. Beklenen kar yağışının da birçok şehrimize yağmış olması tam anlamı ile güzel bir kış tatili için doğru zamanın geldiğini gösteriyor. Sevdikleriniz ile geçireceğiniz eşsiz bir tatil planlamak mı istiyorsunuz? Kış mevsimini içinizde hissedeceğiniz huzurlu bir tatil yapabileceğiniz en güzel noktaları seçtik. Bu mevsimde nerelere gidebileceğinizi sizler için sıraladık.

ABANT

Tartışılmaz doğal güzelliği olan Abant, her mevsim birçok tatilcinin uğrak yeri. Fakat kış mevsiminde harika kar manzarası ile tatilcileri büyüler. Buz tutmuş Ab

  • Admin
  • 31-12-2015

Uzun ve soğuk geçen kış ayları eğlenmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Kışın en çok yapılan kayak gibi aktiviteler kış döneminde de güzel bir tatil imkanı sunabilir. Hem eğlenirsiniz hem de doğa ile iç içe spor yaparak huzuru yakalayabilirsiniz. Son dönemlerde popüler hale gelen kış turizmi artık eskisi kadar da pahalı değil. Alacağınız önlemler, erken rezervasyon gibi etkenler tatilin masrafını azaltabilir. Kış tatilini ucuza getirmeyi sağlayan altın ipuçlarını sıraladık.

 

1- Paket Kampanyalar Satın Alın

Tatil merkezleri hem konaklama hem de kayak yapma paketini almanız durumunda hem bulunduğ

  • Admin
  • 29-12-2015

Doğu Roma İmparatorluğu olan Bizans İmparatorluğu’nun dünya tarihine kazandırdığı devasa anıt Ayasofya, 4.yüzyılın sonlarında Konstantinus tarafından yaptırılmıştır. 532 yılında yapımına başlanan Ayasofya, hristiyanlık aleminin en büyük kilisesi olarak kabul edilir. Mimarları Trallesli Anthemius ile Miletoslu İsidorus olan Ayasofya’nın inşaatı 5 yılda yapımı tamamlanarak 537 yılında büyük bir merasimle açılır.

Uzun yıllar boyunca kilise olarak kullanılan Ayasofya Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fetih etmesiyle birlikte camiye çevrilmiştir. 1093 yıl kilise, 480 yıl cami olarak kullanılan İstanbul

  • Admin
  • 19-12-2015

 

Şehrin kalabalığından uzaklaşmak ve sakin bir yerde kendinizi dinlemek istediğiniz zaman olur. Özellikle hafta içinde iş ve trafiğin verdiği yoğunluğu üzerinden atmak isteyenler, hafta sonunu iple çekiyorlar. Hafta sonu için İstanbul’un boğucu kalabalığından kaçmak isteyen kişiler şehrin biraz dışında huzur içinde bir hafta sonu geçirmeye çalışıyorlar.

Havaların soğuduğu şu aylarda hafta sonunuzu alışveriş merkezlerinde geçirmeye gerek yok. İstanbul’dan çokta uzaklaşmadan huzuru bulabileceğiniz bir yer biliyoruz. Büyükada’da keyifli bir hafta sonu

Sayfa: 3 / 23
Top