Rentgo
  • Admin
  • 24 Ağustos 2014 Pazar

Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul`un Pendik ilçesinin Kurtköy semtinde inşaat edilen, İstanbul`un Atatürk Havalimanı`nda sonraki 2.havalimanıdır. Sabiha Gökçen Havalimanı adını Türkiye ve Dünya`nın ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen` den almıştır.Yapımına 1998 yılında başlanan Sabiha Gökçen Havalimanı 2001 yılında yapımı bitirilmiştir. 552 milyon USD  maliyet ile yapılan havalimanı, Ulaştırma Bakanlığı yada Devlet Hava Meydanları İşletmesi` ne bağlı değildir. Terminal ve otopark işletmesi,havalimanı otel işletmesi,kargo vb.hizmetler kısa ismi ISG olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. tarafından hizmeti sürdürülmektedir.

  • Admin
  • 22 Ağustos 2014 Cuma

Turizm sektöründe yaşanan hareketlilik araç kiralama sektörüne de yansıdı. Tatil sezonunun açılması rent a car firmalarına bereket getirdi. Tatilde doyasıya gezmek ve toplu taşımayla uğraşmak istemeyenler araç kiralama firmalarına akın ediyor. Araç kiralama firmalarına orta sınıftan lüks segmente kadar birçok seçenek için talep geliyor. Tatilde bol bol gezecekler dizel araç istiyor

Detay

  • Admin
  • 21 Ağustos 2014 Perşembe
M.Ö. 6000 yıllara kadar uzanan tarihiyle, Cilali taş devri ve Hititler dönemimden kalan yerleşim yerleri bulunmaktadır.M.Ö.1500 yıllarda yunanlıların yaşadığı bu bölge Roma ve Hellenistik dönemlerinde en görkemli zamanlarını yaşamıştır.

Efes, Roma`nın asya eyaletinin başkenti olduğu gibi ve en büyük liman kenti olarak yıllarca Doğu Roma`ya hizmet etmiştir.Tarihte yolculuk yaşayacağınız Efes`e ulaşmak için en kısa yol İzmir Adna
  • Admin
  • 20 Ağustos 2014 Çarşamba
1-) Şirketler araç satın aldığında aracın %25- 30`luk tutarını peşin ödemesi gerekiyor. Kiralamada peşinat olmadığı gibi sigorta, bakım, kasko, lastik değişimi, vergi gibi giderleri kiralama yapan firma karşılıyor.
2-) Kiralamayı yapan şirket kiralık araç için kesilen faturada ödemiş olduğu KDV tutarını,bir sonraki ayda ödeyeceği KDV den mahsup edebiliyor.

3-) Kiralanan aracın kaza yapması durumunda,araç eşdeğer başka b
  • Admin
  • 15-08-2014
Yapılan araştırmalar bayan sürüclerin araçtan beklentilerinin erkek sürücülere göre farklılıklar gösterdiğini ortaya koyuyor. Araç kiralama firmaları, bayanların otomatik vites ve küçük araçları tercih ettiklerini, bu tercihlerinde ise aracın motor gücü, performansı gibi özellikleri önemsemezken, aracın rengi ve döşeme kalitesi gibi etkenlerin bayan sürücülerin tercihlerini etkilediğini söylüyor.
 
 
<
Sayfa: 16 / 22
Top