Rentgo
  • Admin
  • 17 Eylül 2014 Çarşamba

Tatil yapacağı şehre ulaşmak için birçok turist uçak ve otobüs kullanarak seyahat etmeyi tercih ediyor. Tatil yapacakları şehre ulaştıkların da ise, toplu taşıma araçlarını kullanarak ya da yürüyerek ulaşım sağlıyor. Tatil yaptığınız şehri gezip görmek ve birçok yerini keşfetmek istiyorsanız bir araba kiralamanız size büyük kolaylık sağlayabilir. Peki konforlu ve bütçenize uygun araç kiralamak istiyorsanız ne yapmalısınız?1-)  Detay

  • Admin
  • 16 Eylül 2014 Salı

İstanbul`un Avrupa yakasında inşaatı devam eden 3.havalimanı yıllık 150 milyon yolcu kapasitesi ile Türkiye`nin en büyük havalimanı olma adına yapımına devam edilmekte. 6 adet piste sahip olacak havalimanı, cumhuriyet tarihindeki en yüksek ihale tutarı olan 22.152.000.000 TL tutarı ile de dünyada yankı uyandırmıştır.


2018 yılında bütün etaplarının tamamlanmasıyla birlikte Amerika Atlanta Havalimanı` nı geçerek dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olması beklenmektedir.


2017 yılında uçuşlara başlanması beklenen havalimanının yapımı 42 ay sürecek. Pist uzunluğunun 3500 metre olacak havalimanında, 500 uçak kapasiteli apron ve 62km2`lik alanıyla da dünya

  • Admin
  • 13 Eylül 2014 Cumartesi

Yenikapı` da gerçekleştirilen kazılar sonucu 8500 yıllık bir şehir olduğunu öğrenilen İstanbul, Asya ve Avrupa Kıtası`nda olmak üzere 2 kıtada yer alması ile de dünyada başka bir örneği yoktur. Tarihi, doğayı, ekonomiyi, sanayiyi, sanatı ve kültürü bir arada bulunduran kozmopolit şehir, her sene 20 milyon turiste ev sahipliği yapıyor. Atatürk Havalimanı ve son dönemlerde Avrupa`ya sefer sayısının her geçen gün arttığı Sabiha Gökçen Havalimanı`na akın eden turistlerin İstanbul`da en çok ziyaret ettiği yerleri sizler için bir araya getirdik.
Topkapı Sarayı

  • Admin
  • 06 Eylül 2014 Cumartesi
Antik çağda Halikarnassos olarak adlandırılan Bodrum, Ege ve Akdeniz iklimini bir arada bulundurması, nemsiz havası ve rüzgarlı akşamlarıyla, bir çok tarihi eserleri ve eşsiz doğasıyla sizleri bekliyor.

Milas-Bodrum Havalimanı`na 32 km uzaklıkta olan Bodrum`a Bodrum Havalimanı` ndan kiralayacağınız aracınızla ulaşabilirsiniz. Bodrum` da gezmeniz gereken yerleri sizler için sıraladık.Bodrum Kalesi: Bodrum`un adeta simgesi olan Bodrum Kalesi, ilçenin en çok ziyaret edilen yapılardan biridir. 1450`li yılların başın
  • Admin
  • 04 Eylül 2014 Perşembe

İstanbul`un Üsküdar ilçesinde bulunan, İstanbul` un simgesi haline gelen Kız Kulesi, Bizans döneminden Üsküdar`a kalan tek eserdir. MÖ 340 yılında yapıldığı tahmin edilen, dolgu yapılarak inşaat edildiği görüşünün aksine Marmara Deniz`indeki küçük bir ada üzerine inşa edilmiştir. Yapıldığı ilk dönemlerde mezar olarak kullanılan yapı, sonrada eklenen binalar ile birlikte Bizans döneminde Damalis ve Leondros adıyla gümrük istasyonu olarak da kullanılmıştır. Asıl görevi olan yol gösterme ile de deniz feneri görevini uzun yıllar boyunca sürdürmüştür.

Detay

Sayfa: 14 / 22
Top