Rentgo
  • Admin
  • 02 Ekim 2014 Perşembe

Arabalar Hakkında bilmediğiniz ilginç gerçekler

 

1-) İlk arabayı 18. yüzyılda Ferdinand Verbiest icat etmiştir.


2-) Dünya`da aşırı hızdan ceza ilk defa 1902 yılında yazıldı.


3-) 1917 senesinde dünyada var olan otomobillerini %56`sı Ford markaydı.


4-) Araçlara ilk hız göstergeleri 1922 yılında yerleştirildi.

  • Admin
  • 28-09-2014

Arabanız mı yok? Seyahatimi nasıl gerçekleştireyim diye mi düşünüyorsunuz? Araba kiralamak seyahatinizi kolaylaştırmak için mükemmel bir seçenek. Ailenizle birlikte tatil yapacaksanız veya iş amaçlı seyahatinizi gerçekleştirecekseniz taksiler, otobüsler, uçak vb. ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.

  • Admin
  • 10-01-2015

Son dönemlerde çoğu firmanın üretimine başladığı ve tüketicilerin yoğun ilgisini çektiği elektrikli arabalar, benzin yerine yakıt olarak elektrik kullanmaktadır. Dışardan baktığınız zaman ayrım yapmakta zorlanacağınız elektrikli araçların en önemli özelliği neredeyse tamamen sessiz çalışmasıdır. 

 

Elektrikli Araçlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

 

Şarj için, benzin istasyonları gibi şarj istasyonları kurulacak ve araçlar bu istasyonlarda araçlarını 30 dk gibi bir sürede şarj edebilecekler. Araçlarını evde şarj etmek is

  • Admin
  • 28-09-2014

M.Ö. 300 yılında Büyük İskender Fırat Nehrinin kıyısında "Seleukeia Euprates" şehrini kurdurmuştur. Şehrin karşısına da eşi olan Apameia adında bir şehir kurdurur ve bu iki şehri bir köprü ile birbirine bağlar. Kommagene Krallığı`nın en büyük kentlerinden biri olan şehir Roma İmparatorluğu`na dahil edilir. 80 bin`e yakın kişinin yaşadığı şehre köprü geçiş noktası anlamına gelen ZEUGMA adın verilir. Roma İmparatorluğu`nun doğudaki en büyük şehri olan ZEUGMA, 21.000 dönüme yayılan muhteşem mimarisiyle dönemin en büyük şehirlerindendir. Roma bölgedeki egemenliğini Sasani`lere kaptırdıktan sonra şehir yakılır ve yıkılır. Şehir yüzyıllar boyunca toprağın altında kalır.

 

<

  • Admin
  • 24-09-2014

2014 Ford Fiesta, makyajlı yeni modeliyle görücüye çıktı. 34.000 TL den başlayan fiyatla piyasaya sürülen yeni Fiesta yeni görünümü ile büyük beğeni topladı. Yakıt tasarrufu açısından rakiplerinin bir adım önünde olan Fiesta`nın satış grafiği her geçen gün yükseliyor. Trend, Trend X, Titanium gibi 3 farklı donanım seçeneği sunan Ford Fiesta güvenli ve özel tasarımının yanı sıra, yüksek sürüş keyfini sizlere yaşatıyor. Kaslı dış yapısı ve sportif görünümü sayesinde rakiplerinin arasından sıyrılıyor.

 Makyajlanan Ford Fiesta Yollarda!

Detay

Sayfa: 13 / 23
Top