Rentgo
  • Admin
  • 24 Ekim 2014 Cuma
Otomobil severlerin merakla beklediği Autoshow Fuarı`nın, Otomotiv Distribütörleri Derneği`nin kararı doğrultusunda 30 Ekim - 9 Kasım 2014 tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezinde yapılmasına karar verildi. Merakla beklenen fuara 2012 yılından daha çok ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.Otomotiv Distribütörleri Derneği, 1990`lı yıllardan itibaren otomotiv sektörünün Türkiye`deki katma değerini artıracak çalışmaları destekleyerek, Türkiye için önemli bir misyonu yerine getiriyor.


ODD bu misyon için bugüne kadar 1
  • Admin
  • 22 Ekim 2014 Çarşamba
Çağımızın en önemli teknolojik buluşlarından olan otomobilin, tarihi 18. Yüzyılın sonunda enerji kaynağı olarak kullanılan buharın makinalarda kullanılmasıyla başlar ve  motorlarda enerji olarak petrolün kullanılmasıyla devam etmiştir. Son dönemlerde alternatif enerji kaynakları(elektrik, gaz vb.) ile çalışan otomobillerin üretilmesi ile de gün geçtikçe trafikte yerini alan otomobillerin kullanımını sürmektedir.


 
Otomobil icat edilmesiyle birlikte insan ve yük taşımacılığı konusunda ana ulaşım aracı olarak kullanılmıştır.  2. Dünya Savaşı`ndan sonra gelişmekte olan ülkelerin en etkili endüstri kollarından birisi haline gelen otomotiv endüstris
  • Admin
  • 19 Ekim 2014 Pazar
Yılın Otomobili- Car of the Year, seçimleri büyük bir heyecanla devam ediyor. Pek çok modelin aday olarak gösterildiği organizasyonda son 7 finalist model arasında son yıllarda hep olduğu gibi elektrikli ve çevreci arabalar da bulunuyor.

Finalistler şu şekilde sıralanıyor: Peugeot 308, BMW i3, Citroen C4 Picasso, Mazda 3, Mercedes-Benz S-Serisi, Skoda Octavia ve Tesla Model S.


 
BMW i3, ilk trafiğe çıktığı tarihten bu yana otomotiv sektörünün geleceğini yönlendirecek bir araç olarak yorumlanıyordu. Elektrikli otomobil konusuna realist bir şekilde yaklaşan i3, ilginç tas
  • Admin
  • 17 Ekim 2014 Cuma

1998` de üretimine başlanan kompakt sınıfın en çok sevilen modellerinden biri olan Ford Focus, dünyada12 milyon adet üzerindeki toplam satış rakamına ulaşmıştır. Dünya genelinde her 90 saniyede bir tane üretilen Focus, 2015` de makyajlı yüzü ile yollarda boy gösterecek.


Yeni dış tasarımı ile daha spor bir görünüm kazanan Focus`a yeni eklenen Glase Mavi renk seçeneği ile de yollara renk katmaya geliyor. Makyajlı Focus yeni iç mekanı, yeni multimedya sistemi SYNC 2, renkli dokunmatik ekranı,  navigasyon gibi yenilikleri ile tüketicilere sunulacak. Oldukça zengi

  • Admin
  • 14 Ekim 2014 Salı

Yeni BMW 3 Serisi`nin uygun satış fiyatı ve düşük yakıt tüketimi gibi konularla ön plana çıkan 1.6 litrelik 320i modelini test ettik. Önceki modeline göre daha alçak burun tasarımına sahip olan BMW 320i, şişkin kaput çizgileriyle modelin sportif ruhunu da artırmış. Belirgin dış hatları, genişletilmiş, yükselen çizgiler, araca dinamik bir karakter kazandırarak otomobili daha uzun göstermiş. Daha uzun motor kaputu, kavisli tavan çizgisinden düz duran arka pencereye geçiş, otomobile spor bir görünümün yanı sıra şıklık kazandırmış.

Detay

Sayfa: 11 / 22
Top