Rentgo
  • Admin
  • 26-10-2014
Kış aylarında kazaların en büyük nedeni olan karlı ve buzlu zemin nedeniyle aracınız için tercih ettiğiniz lastik türünün de önemi artmaktadır. TÜİK`e ait verilere göre her yıl 17 bin trafik kazasının gerçekleştiği ülkemizde trafik kazalarının +7 derecenin altındaki hava koşullarında karlı ve buzlu zeminde meydana gelmesi kış lastiğini kullanımının yol ve can güvenliği açısından büyük önem taşıdığını gösteriyor.
Kış Lastiğinin Faydaları ve Farkı Nedir?
 
Kış lastikleri, fren mesafeleri ve yol tutuş performanslarında yaz lastiklerinden farklı özelliklere sahip oldukları için kış aylarında en iyi perfor
  • Admin
  • 24-10-2014
Otomobil severlerin merakla beklediği Autoshow Fuarı`nın, Otomotiv Distribütörleri Derneği`nin kararı doğrultusunda 30 Ekim - 9 Kasım 2014 tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezinde yapılmasına karar verildi. Merakla beklenen fuara 2012 yılından daha çok ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.
 
Autoshow 2014
 
Otomotiv Distribütörleri Derneği, 1990`lı yıllardan itibaren otomotiv sektörünün Türkiye`deki katma değerini artıracak çalışmaları destekleyerek, Türkiye için önemli bir misyonu yerine getiriyor.
 
 
ODD bu misyon için bugüne kadar
  • Admin
  • 22-10-2014
Çağımızın en önemli teknolojik buluşlarından olan otomobilin, tarihi 18. Yüzyılın sonunda enerji kaynağı olarak kullanılan buharın makinalarda kullanılmasıyla başlar ve  motorlarda enerji olarak petrolün kullanılmasıyla devam etmiştir. Son dönemlerde alternatif enerji kaynakları(elektrik, gaz vb.) ile çalışan otomobillerin üretilmesi ile de gün geçtikçe trafikte yerini alan otomobillerin kullanımını sürmektedir.
 
Otomobillerin Tarihi
 
Otomobil icat edilmesiyle birlikte insan ve yük taşımacılığı konusunda ana ulaşım aracı olarak kullanılmıştır.  2. Dünya Savaşı`ndan sonra gelişmekte ol
  • Admin
  • 19-10-2014
Yılın Otomobili- Car of the Year, seçimleri büyük bir heyecanla devam ediyor. Pek çok modelin aday olarak gösterildiği organizasyonda son 7 finalist model arasında son yıllarda hep olduğu gibi elektrikli ve çevreci arabalar da bulunuyor.
 
Finalistler şu şekilde sıralanıyor: Peugeot 308, BMW i3, Citroen C4 Picasso, Mazda 3, Mercedes-Benz S-Serisi, Skoda Octavia ve Tesla Model S.
 
2014 Yılın Otomobili İçin 7 Finalist Açıklandı!
 
BMW i3, ilk trafiğe çıktığı tarihten bu yana otomotiv sektörünün geleceğini yönlendirecek bir araç olarak yorumlanıyordu.
  • Admin
  • 17-10-2014

1998` de üretimine başlanan kompakt sınıfın en çok sevilen modellerinden biri olan Ford Focus, dünyada12 milyon adet üzerindeki toplam satış rakamına ulaşmıştır. Dünya genelinde her 90 saniyede bir tane üretilen Focus, 2015` de makyajlı yüzü ile yollarda boy gösterecek.

 

 

Yeni dış tasarımı ile daha spor bir görünüm kazanan Focus`a yeni eklenen Glase Mavi renk seçeneği ile de yollara renk katmaya geliyor. Makyajlı Focus yeni iç mekanı, yeni multimedya sistemi SYNC 2, renkli dokunmatik ekranı,  navigasyon gibi yenilikleri ile tüketicilere sunulacak. 

Makyajlı Focus 2015`de Yollarda

 

Sayfa: 11 / 23
Top