Rentgo

Anasayfa > Araç Kiralama > Ordu Araç Kiralama |Rent Go


ORDURent Go Ordu Şehir Ofisi

Ordu’nun yaylaları, plajları, tarihi noktaları… Rent Go Ordu Şehir Ofisi’nin araba kiralama hizmetinden yararlanarak Ordu gezinizi dilediğiniz gibi yapmanız mümkün.

 

Ofis Adresi: Gülistan Mahallesi, Ordu Caddesi, 99/A, Gülyalı, Ordu


Rent Go Ordu Şehir Ofisi’ne Nasıl Gidilir?


Rent Go Ordu Şehir Ofisi E70 ve D010 kara yollarının üzerinde bulunuyor. Ordu-Giresun Havalimanı’na oldukça yakın bir mesafede, Gülyalı Kaymakamlığı’nın ise yanında bulunan Rent Go ofisine, havalimanından Ordu merkez yönüne giderek ulaşabilirsiniz.


Telefon Numarası: 0545 856 06 76


Çalışma Saatleri: 07.00 - 23.00

 

Ordu Yol Durumu


Ordu’da trafik genel olarak akıcı oluyor fakat bulvar birleşimlerinde dönem dönem yoğunluk görülebiliyor. Atatürk Bulvarı ve Turgut Özal Bulvarı birleşimi trafikle karşılaşabileceğiniz yerlerin başında geliyor.


Ordu Otogarı’na gelmeden D010 kara yolundan ayrılan D855 yolu merkezin içerisinden geçerek Tokat üzerinden Sivas’a kadar uzanıyor.


Ordu’nun komşuları olan Giresun ve Samsun’a Karadeniz Sahil Yolu olarak bilinen D010 kara yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.Çevre İller

Mesafe

Yolculuk Süresi

Ordu-Giresun

48 km

50 dk

Ordu-Samsun

151 km

120 dk

Ordu-Amasya

174 km

165 dk


 

Ordu Rehberi


Ordu hem tarihi hem de doğal güzellikleri olan bir şehir. Ordu’da yüzyıllara meydan okuyan mimari eserlerin mükemmel manzaralarla buluşmasına şahit olabilir ya da Ordu plajlarında Karadeniz’in tadını çıkarabilirsiniz. Rent Go araba kiralama hizmeti sayesinde Ordu da Ordu’ya komşu şehirler de size çok yakın olacak.

 

Ordu’da Gezilecek Yerler


Şehir Merkezi: Şehir merkezinde Ordu’yu ve geçmişini daha yakından tanımanızı sağlayacak müzeler bulunuyor. Ordu’ya ait yerel dokuların sergilendiği Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi, Türkiye’nin ilk köy gazetesini çıkaran ismi Bilal Köyden adına açılan Açık Hava Basın Müzesi ziyaretçileri geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor.


Yason Burnu: Bir yarımada olma özelliği taşıyan Yason Burnu ve 19. yüzyılda inşa edilen Yason Kilisesi, Ordu’da en çok ziyaret edilen noktaların başında geliyor. Ordu şehir merkezi ile Yason Burnu arasında yaklaşık 31 kilometre mesafe bulunuyor.


Ordu Yaylaları: Şehrin yemyeşil yaylaları da oldukça meşhur. Ordu’nun en turistik noktalarından biri olan Çambaşı Yaylası’na ulaşmak için yaklaşık 90 kilometrelik bir yol katetmeniz gerekiyor. Dilerseniz buradaki konaklama seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

 

Ordu’da Ne Yenir?


Pide: Kavurmalıdan kıymalıya, yumurtalıdan kaşarlıya pek çok lezzetli pide çeşidi Ordu’nun meşhur pidecilerinde sizi bekliyor. Bilindik pidelerin yanı sıra Ordu’daki pidecilerin yaptığı özel kombanisyonları da deneyebilirsiniz.


Ordu dondurması: Köy sütünün yaklaşık 9 saat kaynatılıp saleple birleşmesi ile yapılan Ordu dondurması lezzetiyle pek meşhur.


Hamsi köftesi: Temizlenen ve kesilen hamsilerin ekmek parçaları ve baharatlarla zenginleştirilip kızartılmasıyla yapılan bir yemek olan hamsi köftesi Ordu’nun lezzetli yemek seçeneklerinden biri.
Top