Rentgo
Anasayfa > Araç Kiralama > Havalimani > Adana Şakirpaşa Havalimanı Araç Kiralama | Rent GoŞakirpaşa Havaalanı Araç Kiralama

 

Şakirpaşa havaalanı araç kiralama, uçak yolculuklarınız sonrasında keyifli seyahat etmek için güzel ve pratik bir tercih olarak karşınıza çıkıyor. Bagajlarınızı ve eşyalarınızı taşımak artık çok kolay ve ekonomik. Lüks tercihlerden cebinizi yakmayan seçeneklere kadar çok geniş yelpazede bir araç kataloğumuzla sizlere hizmet vermekten gurur ve övünç duyuyoruz.

 

Adananın gezilecek tarihi mekânlarına giderken Şakirpaşa havaalanı araç kiralama her zaman sizin yanınızda. Uçaktan indiğiniz andan itibaren artık adana serüvenine rahatça başlayabilirsiniz.

 

Uygun fiyatlarımızla tüm aile bireyleriniz mutlu edecek araç modellerine sahibiz. Modern araçlarımızla yol boyunca dilediğiniz müziği dinleyip neşeli bir yolculuk geçirebilir. Klimalı araçlarımız sayesinde Adana'nın yaz sıcağı ve ya kış soğuğundan hiç etkilenmeden rahatlıkla seyahat edebilirisiniz. Artık iş gezisine çıkmak çok daha kolaylaştı. Uçaktan indiğinizde ne şekilde toplantıya gideceğiniz ya da yetişip yetişemeyeceğinizi düşünmekten vazgeçin. Navigasyonlu araçlarımız sayesinde gideceğiniz yeri aracımız size tarif ediyor üstelik ne kadar sürede gideceğinizi bile bilmek mümkün. İş seyahatlerinizde suratınız asık gezmenize gerek yok.

 

Üstün yol tutuşlu araçlarımız ve Şakirpaşa havaalanı araç kiralama müşteri hizmetleri servisimiz sizin her önemli gününüzde yanınızda. Zamanınız ve rahatınız bizim için önemli. Uçaktan inmek bir dolu soru işareti anlamına gelmiyor artık aileniz, yakınlarınız ve siz yolculuğunuz boyunca güvendesiniz. Havaalanları kâbusunuzsa artık değil Şakir paşa havaalanı araç kiralama size yeni kapılar açmak için hizmetinizde.

 

Rent Go Adana Havaalanı Ofis Telefonu: 0 (322) 433 00 41

 

ADANA’DA NE YENİR

Yazı da, kışı da insanı da sıcak olan Güney’in incisi Adana, damak tadı konusunda da Türkiye’ye nam salan illerimiz arasında yer alır. Yemek kültürünün en geniş olduğu iller arasında en yukarıda sayılabilecek Adana’da ne yenir diye düşünmenize gerek yok. Patent alan birçok yiyeceği burada bulmanız mümkündür. Bu yemeklere bir göz atalım:

-Adana Kebap:

Kebap dendiğinde hemen hemen herkesin aklına ilk gelen şehir olan Adana’da bu iş adeta bir sanat halini almış. Kıyma ve kuşbaşı olarak yapılan ve dürüm olarak da yenilebilen Adana kebabını mutlaka yemelisiniz.

-Lahmacun:

Her şehirde yapılsa da Adana’da lahmacun da şehre münhasır olarak yapılıyor. Porsiyonu ne çok büyük ne de çok küçük sayılan lahmacundan Adana’da yemek istediğinizde bir porsiyonda size 5 adet verilecektir.

Sıkma:

Adana dışında bu adıyla hiç bilinmeyen, Adana kadının marifeti olarak ortaya çıksa da artık Adana’da her yerde bulabileceğiniz sıkma, elle açılan hamurun içine peynir ya da patates koyularak yapılan harika bir yiyecektir.

Bici Bici:

Bu ismi de sadece Adana’da duyup yiyebilirsiniz. Yaz sıcağında serinlemek için tüketilen bici bici, nişasta, pudra şekeri, rendelenmiş buz şerbet ile yapılır. Adana’ya yolunuz düşmüşse sakın içmeyi ihmal etmeyin.

Şalgam Suyu:

Yine sadece Adana’ya has bir içecek olan şalgam suyu, özellikle Adana kebap ile içebileceğiniz ilginç bir içecek olarak Adana’da ne yenir sorusuna vereceğimiz cevaplar arasında yer almaktadır.

-Şırdan:

Yöresel bir Adana yemeği olan şırdan da en güzelini Adana’da tadabileceğiniz leziz yemekler arasındadır. Kuzu midesinin içine pirinç konularak yapılan şırdanı üzerine kimyon atarak yediğinizde çok memnun kalacaksınız.

Ciğer:

Adana’da ne yenir derseniz size ciğerin en iyi yapıldığı şehirlerden biri olan Adana’da nerdeyse her sokakta ve köşe başında bir ciğerci dükkanı görmenizin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Görmüşken yememek olmaz. Adana’da asla buzdolabına konulmadan yapılan ciğer kebabı, taze kuzu ciğerinin küp şeklinde doğranarak şişe dizilmesi ve mangalda pişirilmesiyle harika bir tada bürünüyor. Yiyenler için önemli bir vitamin deposu halini alan ciğeri bol kimyonla tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Top